Kościoły pod niemiecką lupą

Uniwersytet w Moguncji przeznaczył dodatkowe środki na badanie skutków przemian politycznych na Kościoły chrześcijańskie w Europie.

Dodatkowe 2,5 miliona euro zostało przeznaczonych na realizowany na uniwersytecie w Moguncji projekt zajmujący się badaniem skutków przemian politycznych na Kościoły chrześcijańskie w Europie. Badania dotyczą okresu od 1890 roku do czasów współczesnych.

- Od 2009 roku historycy, teologowie, politolodzy i prawnicy prowadzą badania na temat: „Kościoły chrześcijańskie wobec wyzwań w Europie” - poinformowała niemiecka agencja katolicka KNA. Dodatkowe środki sfinansują pracę badawczą 20 doktorantów i trzy prace habilitacyjne. Badania prowadzone są wśród osób i organizacji z zakresu m.in. ekumenizmu i problematyki wartości.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.