Nie poddadzą się terrorystom

Kenijscy zwierzchnicy religijni jednomyślnie potępili atak terrorystyczny na centrum handlowe w Nairobi.

Dokonała go przedwczoraj somalijska milicja islamska Al-Szabab. Zginęło co najmniej 69 osób. Terroryści selekcjonowali ofiary według wiary. Oszczędzili muzułmanów, domagając się od nich islamskiego wyznania wiary.

Nazajutrz po zamachu spotkała się w Nairobi Kenijska Rada Międzyreligijna. Należący do niej zwierzchnicy religijni potępili atak i zapewnili, że nie dadzą się podzielić. „My liderzy religijni jesteśmy zaangażowani w głęboki dialog, by zapewnić, że nasze relacje nie tylko zostaną utrzymane, ale jeszcze bardziej się zacieśnią” – oświadczył po spotkaniu Adan Wachu, sekretarz generalny Najwyższej Rady Muzułmanów w Kenii. Zapowiedział on, że chrześcijanie i muzułmanie nie poddadzą się terrorystom, którzy chcą posiać między nimi niezgodę.

W podobnym duchu wypowiedział się również anglikański biskup Nairobi Joel Waweru. Zaapelował on do chrześcijan i muzułmanów o zachowanie pokoju i zapewnił, że wszyscy są zbulwersowani sobotnim atakiem terrorystów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.