Zamordowali księdza na wózku inwalidzkim

28 września nad ranem w kolumbijskim mieście Medellín zamordowano anglikańskiego duchownego. Podobnie jak w przypadku zamordowanych dzień wcześniej dwóch katolickich księży, pozbawiono go życia za pomocą broni białej.

Ks. Luis Javier Sarrázola Úsuga miał 48 lat i był fizycznie niepełnosprawny. Od lat poruszał się na wózku inwalidzkim. Mieszkał w robotniczej dzielnicy Medellín od wielu lat. Prowadził fundację wspierającą anglikańską wspólnotę. O tym, że coś dzieje się w mieszkaniu kapłana na pierwszym piętrze budynku, policję zawiadomili sąsiedzi, którzy usłyszeli krzyk duchownego. Na razie nie są znane motywy zbrodni, nie zatrzymano także jej sprawców.

Natomiast odnośnie do wczorajszego mordu na dwóch kapłanach katolickich w mieście Roldanillo policja przypuszcza, że doszło doń na tle rabunkowym. Prawdopodobnie zabójcy ukryli się w kościele w czasie wieczornego nabożeństwa i ok. 22:30 przez świątynię wtargnęli na plebanię, gdzie dokonano zbrodni. Z pozostawionych śladów wynika, że przynajmniej jeden z napastników w czasie ataku został ranny.

Abp Darío de Jesús Monsalve Mejía określił zamach na księży mianem świętokradztwa. Metropolita Cali uważa, że z tego powodu Kościół powinien ich ekskomunikować. Hierarcha po raz kolejny wezwał do powszechnego rozbrojenia w Kolumbii.

Z kolei ks. Héctor Fabio Henao z komisji episkopatu ds. duszpasterstwa społecznego przypomniał, że od 1984 r. w Kolumbii zamordowano już 85 kapłanów. „Nie ma wątpliwości, że każde zabójstwo musi zostać potępione przez społeczeństwo i zmusza do zabrania głosu w sprawie szacunku dla życia ludzkiego. Jednak należy stwierdzić, że w tym wypadku okoliczności są o tyle bardziej bolesne, że dotyczą osób, które poświęciły swoje życie w służbie Ewangelii” – podkreślił ks. Henao.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • sapientisat
  29.09.2013 17:17
  Ulituj się nad nimi , Panie , gdyż dusze ich w zagubieniu... Racz zesłać im łaskę nawrócenia i żalu za grzechy... Zmiłuj się , Boże bowiem nie wiedzieli , a czynili... +++++
 • T
  30.09.2013 09:55
  Kościół Katolicki to najbardziej prześladowane wyznanie na świecie.To jest dowód na to że to jedyny prawdziwy Kościół Jezusa Chrystusa!
  http://mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_54.htm
  "Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować" (J I5, 20). A św. Paweł pisze: "Wszystkich, którzy chcą pobożnie żyć w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania" (2 Tm 3,12).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.