Przeor Wspólnoty z Taizé u papieża

Brat Alois został przyjęty przez papieża Franciszka w Watykanie. To była pierwsza prywatna audiencja przeora Taizé u nowego papieża.

Papież Franciszek zapewnił, że darzy głębokim szacunkiem Brata Rogera, założyciela Wspólnoty z Taizé, oraz zachęcił Wspólnotę do kontynuowania drogi, którą podąża. Brat Alois rozmawiał z papieżem o spotkaniach młodych ludzi w Taizé i o pielgrzymce zaufania, na którą Wspólnota zaprasza młody na wszystkich kontynentach. Przedstawił również ekumeniczne poszukiwania Taizé, podkreślając, że chrzest jednoczy już wszystkich chrześcijan.

Brat Alois był już przyjmowany każdego roku przez Benedykta XVI, a wcześniej Brat Roger co roku udawał się do Rzymu, aby spotykać się z papieżami Janem XXIII, Pawłem VI i Janem Pawłem II.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.