Rosja: spotkanie patriarchy z ambasadorem Iraku

Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia spotkał się w Moskwie z ambasadorem Iraku Ismailem Szafikiem Muhsinem.

Podczas spotkania patriarcha moskiewski określił jako „katastrofę” dziesięciokrotne zmniejszenie się liczby chrześcijan w tym kraju na skutek prześladowań i przemocy wobec wyznawców Chrystusa.

Cyryl I powiedział, że w Rosji znane są cierpienia chrześcijan w Iraku, mordowanych tylko za to, że są wyznawcami Chrystusa. Wielu z nich uciekło ze swojej ojczyzny, obawiając się przemocy i prześladowań. Obraz Iraku uległ przez to zmianie. Do tej pory chrześcijanie i muzułmanie pokojowo współegzystowali, a od początku konfliktu syryjskiego zaczęły się prześladowania i wymuszona migracja wyznawców Chrystusa. Taką sytuację zdaniem zwierzchnika rosyjskiego prawosławia można określić mianem „katastrofy cywilizacyjnej”. Patriarcha Cyryl wyraził nadzieję, że naród Iraku zachowa swoją integralność i że będzie mógł żyć zachowując pokojowe relacje obywatelskie i międzyreligijne.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.