Porwane mniszki kartą przetargową

Syryjski rząd negocjuje z rebeliantami uwolnienie 12 prawosławnych mniszek, które zostały porwane 6 grudnia 2013 r. z klasztoru w pobliżu Damaszku.

Wiadomość taką przekazała agencja UCAN. Rebelianci mają podobno żądać, w zamian za wypuszczenie zakonnic, uwolnienia setek uwięzionych aktywistek. Jak do tej pory przypadki negocjacji o wymianę więźniów między obu stronami należały do rzadkości.

Doniesienia te miał przekazać rzecznik prasowy jednego z ugrupowań partyzanckich, a potwierdzić także anonimowy członek kierownictwa syryjskiej opozycji. Negocjacje miały się rozpocząć tuż po uprowadzeniu sióstr z klasztoru św. Tekli w Maloula, który znalazł się na terenie kontrolowanym przez rebeliantów.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.