Nepal: rośnie zainteresowanie chrześcijaństwem

W Nepalu tegoroczne święta Bożego Narodzenia potwierdziły rosnące zainteresowanie chrześcijaństwem. Kościoły, w tym katolicka katedra w stołecznym Katmandu, były wypełnione ludźmi.

Wśród obecnych znalazło się wielu hinduistów i buddystów, zainteresowanych chrześcijańskimi świętami. To otwarcie na chrześcijaństwo nierzadko prowadzi do konwersji.

Jak twierdzi sekretarz generalny tamtejszej Krajowej Rady Kościołów pastor K.B. Rokaya, w Nepalu szybko przybywa wyznawców Chrystusa. W ostatnim czasie otwarto dla nich 7 tys. nowych miejsc kultu. Od 2008 r. Boże Narodzenie jest w Nepalu świętem państwowym.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.