Ziemia Święta: pielgrzymka do miejsca chrztu Jezusa

W Niedzielę Chrztu Pańskiego chrześcijanie Ziemi Świętej pielgrzymowali nad rzekę Jordan. Doroczna peregrynacja na miejsce chrztu Jezusa zgromadziła rzesze wiernych, którzy w tym szczególnym miejscu odnowili swe przyrzeczenia chrzcielne.

Peregrynacja nad rzekę Jordan zgromadziła lokalnych chrześcijan oraz pielgrzymów. Obecni byli przedstawiciele parafii z Jerozolimy oraz Jerycha jak również z Nazaretu oraz Kany. Nie zabrakło licznych przedstawicieli zgromadzeń zakonnych, które posługują w Ziemi Świętej.

Uroczystej Mszy nad wodami Jordanu przewodniczył o. Dobromir Jasztal, wikariusz franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej. Celebracja nad Jordanem rozpoczęła się od poświęcenia wody, którą pokropiono zgromadzonych na znak janowego chrztu pokuty i nawrócenia. 

W homilii o. Mario, proboszcz z Jerycha, przypomniał wszystkim o darach Ducha Świętego jak również o obowiązku świadczenia przez przykład życia o przynależności do Jezusa. 

W czasie Mszy wierni odnowili przyrzeczenia chrzcielne, a czwórka dzieci z parafii w Jerozolimie otrzymała sakrament Chrztu. Na zakończenie Eucharystii wierni mieli możliwość podejścia do wód Jordanu, by podziękować Bogu za dar Chrztu świętego. 

Niedzielna peregrynacja nad rzekę Jordan zakończyła się nawiedzeniem prawosławnego klasztoru na Górze Kuszenia. Klasztor ten przypomina o pobycie Jezusa na pustyni, Jego czterdziestodniowym poście oraz kuszeniach. U bram sanktuarium odczytano Ewangelię o kuszeniu, a następnie wierni zatrzymali się tam na chwilę osobistej modlitwy.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama

Reklama