Kolejne wideo pokazujące porwane siostry

Arabska telewizja Al-Dżazira wyemitowała nagranie wideo, na którym widać porwane 2 grudnia ub. r. prawosławne mniszki z klasztoru św. Tekli w Maaluli w Syrii.

Film miał zostać nagrany 5 lutego. I choć siostry nic na nim nie mówią, ma być dowodem na to, że żyją i są w dobrej formie. Klasztor znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na północ od Damaszku, blisko granicy z Libanem. W tamtej okolicy miały miejsce w ostatnich tygodniach ostre starcia między dżihadystami i syryjskimi oddziałami rządowymi.

W sprawie uwolnienia kilkunastu zakonnic trwają intensywne rozmowy dyplomatyczne. Zaangażowany w nie jest m.in. Katar. Porywacze mają żądać w zamian uwolnienia blisko tysiąca aresztowanych bojowników. Katarscy negocjatorzy wyrażają nadzieję, że rokowania posuwają się naprzód i można wkrótce oczekiwać ich uwolnienia. Nie ma natomiast nowych informacji na temat dwóch porwanych wcześniej prawosławnych biskupów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.