Kościoły po raz kolejny wzywają do pokoju

Do reformy sposobu rządzenia krajem, a także zmiany konstytucji, wezwali przedstawiciele Rady Kościołów Sudanu Południowego.

W Addis Abebie biorą oni udział w rozmowach pokojowych między rządem a siłami opozycyjnymi. W podpisanym przez ośmiu biskupów różnych wyznań oświadczeniu domagają się oni również reformy systemu edukacji i innego podziału dotacji rządowych.

Rada wzywa do dialogu opartego na prawdzie, a także do pojednania i podjęcia koniecznych procesów, które mogłyby zmienić sytuację w tym kraju. Sygnatariusze wyrażają pogląd, że oczekiwane porozumienie będzie możliwe, jeśli idea dialogu zostanie podjęta przez wszystkie grupy społeczne. Popierają zatem wszelkie inne inicjatywy zmierzające w tym kierunku. Takie współdziałanie rządu, instytucji demokratycznych, partii politycznych i innych organizacji społecznych ma szansę stworzyć ramy pod trwały pokój i zakończyć konflikt w Sudanie Południowym.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, SUDAN

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.