Wykreślą mnichów z list wyborczych?

W Fontgombault we Francji, gdzie benedyktyni stanowią 70 z 258 mieszkańców wioski, lewica chce wykreślić mnichów z list wyborczych i w ten sposób wpłynąć na wynik wyborów samorządowych - podaje portal Fronda.pl.

Społeczność w Fontgombault jest w ogóle mocno religijna jak na francuskie warunki. Np. burmistrz Jacques Tissier rozpoczyna posiedzenia rady gminy od modlitwy. Do tego co czwarty mieszkaniec wioski jest katolickim mnichem. Wyjątkowo drażni to przedstawicieli tamtejszej lewicy, którzy dążą do wykreślenia zakonników z list wyborczych przed marcowymi wyborami samorządowymi.

Jeden z inicjatorów akcji, Andre Antigny, zwrócił się do sądu w Chateauroux o skreślenie mnichów z listy wyborców. Jak dotąd sąd skreślił z listy 10 zakonników, którzy mieszkają w innym opactwie, choć są zameldowani w Fontgombault. Antigny ma nadzieję, że uda mu się doprowadzić do kresu katolickich rządów”.

- Mamy dość katolickich sutann! - mówi przywódca lokalnej lewicy.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Adam Pietrasiewicz
  20.02.2014 12:32
  Warto zauważyć jednak pewną nieścisłość w artykule, gdyż we Francji nie ma w ogóle pojęcia "zameldowania". Można zostać skreślonym z list wyborców jeśli się mieszka w innej gminie - i to wówczas w tej gminie, gdzie się mieszka należy się zarejestrować na liście wyborców. Więc usunięcie 10 mnichów, którzy mieszkają gdzie indziej, w kontekście tego, co jest napisane, jest całkowicie logiczne, zgodne z prawem i zrozumiałe.
 • jhs
  20.02.2014 12:46
  Jedno ze wspanialszych Opactw we Francji, kultywujące chorał gregoriański i liturgię w Formie Nadzwyczajnej. Jedno z niewielu, które nie narzekają na brak powołań.
  Tym bardziej muszą być solą w oku lewackim władzom.
 • vanitas
  20.02.2014 16:03
  Mają tyule rajów na ziemi które zbudowała lewica:
  Kuba, Korea Północna... Nie mogą się tam przenieść? Tam sutanny nie zobaczą na pewno, tylko kitel psychiatry....
 • monk
  21.02.2014 13:21

  wszystko spoko, tylko zdjęcie złe. cokolwiek zdjęcie przedstawia, nie jest to opisywane opactwo. 

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.