Libia: zabito chrześcijan

Zamordowano siedmiu koptyjskich chrześcijan pochodzących z Egiptu. Mieli od 17 do 25 lat.

To wyglądało jak egzekucja. Chrześcijanie zginęli od bezpośredniego strzału w skroń lub w usta - ujawnili pracownicy szpitala w Bengazi, do którego przewieziono ich ciała.

Zbrodni dokonano w regionie Jallota, 30 km na wschód od Bengazi. Ofiary znaleziono na plaży. Szczegóły zdarzenia nie są dokładnie znane. Niektórzy ze świadków mówią, że do budynku zamieszkiwanego przez ofiary weszła grupa uzbrojonych mężczyzn. Chodzili od drzwi do drzwi pytając mieszkańców, czy są chrześcijanami, czy też muzułmanami. Po czym wyprowadzili Egipcjan.

Z drugiej strony rzecznik prasowy egipskiego ministerstwa spraw zagranicznych twierdzi, że wciąż nie ma wystarczających dowodów na to, by mówić o „zbrodni religijnej”. Według niego przyczyną tragedii mogła być kłótnia o pieniądze. Prowadzone jest śledztwo.

W Libii pracuje wielu Egipcjan. Większość z nich to chrześcijanie, którzy niejednokrotnie doznają upokorzeń ze strony libijskich wyznawców islamu.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • katolik
  25.02.2014 22:21
  Dlaczego nie przeszli na islam?
 • Nina
  26.02.2014 11:03
  Trzeba bardzo kochać Boga i być człowiekiem olbrzymiej wiary by być dzisiaj chrześcijaninem w Afryce. By trwać i być gotowym zapłacić życiem za Chrystusa w każdej chwili, uciekać, migrować,zostawiać dobytek, ale nie zapierać się wiary w Dobrego Boga.
  Są dla nas dzisiaj wzorem (oczywiście obok wspaniałych naszych świętych i męczenników)że być Chrześcijaninem to trwać w Chrystusie do końca.
  Mam ogromny szacunek dla afrykańskich Chrześcijan. O. Boshabora w ostatnich dniach też o tym mówi, o nas w Polsce, z punktu widzenia Chrześcijanina z Afryki.
  I jeśli oni mają taką wiarę, to my tym bardziej powinniśmy, walcząc o chrześcijańską Polskę dla nas i naszych dzieci.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.