Męczennicy z Libii świętymi

21 egipskich Koptów zamordowanych w Libii przez dżihadystów zostanie wpisanych do synaksarium, czyli odpowiednika martyrologium - zapowiedział Patriarcha Tawadros II.

Akt ten odpowiada kanonizacji w Kościele katolickim.

Nowi święci będą czczeni w koptyjskim kalendarzu liturgicznym jako męczennicy. Na ich wspomnienie wybrano 8. dzień koptyjskiego miesiąca meshir czyli 15 lutego naszego kalendarza gregoriańskiego. Będzie to rocznica dnia, w którym islamiści rozpowszechnili wideo z ich egzekucji na plaży w Trypolisie. Rząd Egiptu ogłosił już decyzję o budowie kościoła ku ich czci w prowincji Al-Minja, skąd pochodzili.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.