Światowa Rada Kościołów apeluje w sprawie Ukrainy

Światowa Rada Kościołów wzywa do modlitwy za Ukrainę. Sekretarz generalny Rady pastor Olav Fykse Tveit zaznacza, że sytuacja zagraża życiu wielu niewinnych ludzi.

Pastor Tveit wzywa wszystkie strony konfliktu do wyrzeczenia się przemocy, podjęcia dialogu i działań dyplomatycznych. Prosi też, by wystrzegać się gwałtownych słów i czynów, które wzmagają napięcie. Ostrzega ponadto przed konsekwencjami ewentualnego konfliktu na Ukrainie. Ucierpią przede wszystkim konkretni ludzie. Naruszona też zostanie tkanka społeczna i polityczna w całym regionie. Odbije się to również negatywnie na wspólnocie międzynarodowej.

Pastor Tveit przyznaje, że znów powiało zimną wojną. Jeśli dojdzie do konfliktu, wspólnota międzynarodowa straci umiejętność właściwego działania w kryzysowych sytuacjach, gdy niezbędna jest wspólna i stanowcza reakcja – ostrzega sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów. Módlmy się, aby górę wzięły mądrość, pokój i sprawiedliwość – dodaje norweski pastor.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.