Bartłomiej I o spotkaniu z Franciszkiem

Gorąco się modlę, by moje spotkanie z Papieżem Franciszkiem w Jerozolimie umocniło bliskie relacje między naszymi Kościołami – powiedział Patriarcha Bartłomiej w wywiadzie dla agencji Zenit. Przyznał on, że z tym spotkaniem wiąże wielkie nadzieje.

Wzajemne relacje obu siostrzanych Kościołów są dziś bowiem bliższe niż kiedykolwiek w drugim tysiącleciu, wciąż jednak są dalekie od jedności z pierwszego tysiąclecia – dodał patriarcha Konstantynopola. Podkreślił jednak, że jego udział w inauguracji pontyfikatu Franciszka był wydarzeniem historycznym, dotąd niespotykanym. Przypomniał, że on sam zaprosił Franciszka do odwiedzenia patriarchatu Konstantynopola.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.