Abp Welby: nie ma alternatywy dla dialogu

Fakt, że dążymy do intensyfikacji wzajemnej współpracy na polu społecznym, nie oznacza, że lekceważymy tym samym dialog teologiczny – podkreślił na zakończenie swej wizyty w Watykanie zwierzchnik anglikanów abp Justin Welby.

W jego przekonaniu dla ekumenizmu nie ma innej drogi. Co więcej, jak zaznaczył, zależy nam, by na tym polu była pełna transparencja i uczciwość, byśmy umieli sobie powiedzieć, w czym leży problem – powiedział Radiu Watykańskiemu arcybiskup Cantrerbury.

„Dialog teologiczny nie jest w impasie. Arcic III funkcjonuje całkiem dobrze. Jest to dialog traktowany na poważnie. Szaleństwem byłoby sądzić, że dla dialogu teologicznego może być jakaś alternatywa. Jesteśmy dziećmi Boga i oczekuje się od nas, że coraz lepiej będziemy rozumieć, jak mamy żyć razem jako dzieci Boga, kochając się nawzajem i kochając świat, tak jak On go umiłował. Mamy być Jego ludem w tym świecie. Nasze starania mają dwa aspekty: teologiczny i praktyczny. Jeśli porzucimy teologię, staniemy się organizacjami dobroczynnymi. Jeśli zaniedbamy działanie, wyrzekniemy się wcielenia, które jest istotą naszej wiary”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.