Kolejne ataki Boko Haram na chrześcijan

Islamscy fundamentaliści z Boko Haram dokonali kolejnej fali zamachów w Nigerii. Ostatni miał miejsce na uniwersytecie w Kano, największym mieście na północy kraju.

W wyniku wybuchu samochodu-pułapki zginęło wczoraj osiem osób, a co najmniej 20 przewieziono w ciężkim stanie do szpitala. W weekend islamiści zaatakowali wioski leżące niedaleko miasta Chibok, gdzie 14 kwietnia fundamentaliści porwali 200 dziewcząt. Ich los wciąż jest nieznany, a prowadzący śledztwo przypuszczają, że nastolatki zostały wywiezione za granicę do Kamerunu i Czadu. W czasie kolejnego napadu porwano dalszych 60 dziewcząt, a ponad 20 osób zabito. „Działania te pokazują, że islamistom zależy na zastraszeniu społeczeństwa” – podkreśla o. Giulio Albanese. Włoski misjonarz przypomina, że członkowie Boko Haram chcą wprowadzić w całej Nigerii islamskie prawo szariatu i zmusić rodziców do posyłania swych dzieci jedynie do szkół koranicznych. Dowodem na to są coraz częstsze ataki na szkoły i porwania uczennic. Nigeryjski rząd krytykowany jest za opieszałość w walce z islamskimi fundamentalistami, a siły rządowe oskarżane o współpracę z rebeliantami.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.