Meriam Ibrahim znów oskarżona!

Sudanka skazana na śmierć za rzekome porzucenie islamu Meriam Ibrahim została pod naciskiem międzynarodowym zwolniona z więzienia, ale wpadła w kolejne tarapaty.

Gdy wraz z mężem i dwójką małych dzieci (1 i 21 miesiący) usiłowała opuścić samolotem Sudan, została zatrzymana wraz z całą rodziną. Zarzut: posługiwanie się fałszywymi dokumentami i złożenie fałszywych zeznań.

Jak podała telewizja CNN, cała rodzina przebywa w komendzie policji. Nie zezwolono na jej  zwolnienie za kaucją. Mąż został uznany za wspólnika w przestępstwie.

Meriam Ibrahim posiadała wizę amerykańską i udawała się do Stanów Zjednoczonych (których obywatelem jest jej mąż). Według władz sudańskich, kobieta posługiwała się jednak paszportem Południowego Sudanu, choć nie jest jego obywatelką i udawała się do USA, które nie są jej ojczyzną, co jest niezgodne z sudańskim prawem.

O sprawie zostały poinformowane placówki dyplomatyczne USA i Południowego Sudanu. Amerykańska dyplomacja działa na rzecz zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa i możliwości opuszczenia Sudanu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama