Meriam Ibrahim znów oskarżona!

Sudanka skazana na śmierć za rzekome porzucenie islamu Meriam Ibrahim została pod naciskiem międzynarodowym zwolniona z więzienia, ale wpadła w kolejne tarapaty.

Gdy wraz z mężem i dwójką małych dzieci (1 i 21 miesiący) usiłowała opuścić samolotem Sudan, została zatrzymana wraz z całą rodziną. Zarzut: posługiwanie się fałszywymi dokumentami i złożenie fałszywych zeznań.

Jak podała telewizja CNN, cała rodzina przebywa w komendzie policji. Nie zezwolono na jej  zwolnienie za kaucją. Mąż został uznany za wspólnika w przestępstwie.

Meriam Ibrahim posiadała wizę amerykańską i udawała się do Stanów Zjednoczonych (których obywatelem jest jej mąż). Według władz sudańskich, kobieta posługiwała się jednak paszportem Południowego Sudanu, choć nie jest jego obywatelką i udawała się do USA, które nie są jej ojczyzną, co jest niezgodne z sudańskim prawem.

O sprawie zostały poinformowane placówki dyplomatyczne USA i Południowego Sudanu. Amerykańska dyplomacja działa na rzecz zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa i możliwości opuszczenia Sudanu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
 • lylo
  25.06.2014 22:16
  Co czytam kolejną wiadomość o Meriam, to serce mi skacze... Mam nadzieję, że uda się jej wyjechać z rodziną w bezpieczne miejsce...
 • AR
  26.06.2014 10:47
  nie na komendzie policji tylko ichniejszego UB :/
  gdzie moga ją przetrzymywać tak długo jak chcą, bez wyroku sądu, pod wymyślonymi zarzutami takimi jak "zagrożenie bezpieczeństwa narodowego"

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2668475/Sudanese-mother-freed-death-sentence-arrested-American-husband-babies-feared-security-forces-family-tried-flee-country.html

  "n a worrying twist, Meriam and Daniel were taken into custody by the feared National Intelligence and Security Services, MailOnline has confirmed.
  NISS does not operate through the courts if it claims to be working on a matter of national security and can detain people indefinitely, Hardwired said.
  The organisation was described as ‘Agents of Fear’ in a damning report by human rights campaigners Amnesty which outlined a catalogue of abuses they had carried out.
  NISS is also notorious for taking prisoners to secret 'ghost houses' where they are tortured."
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.