Ukraina: ekumeniczny apel o zwolnienie zakładników

Rada Kościołów i Organizacji Religijnych Ukrainy potępiła dyskryminację ze względu na wyznawaną wiarę i zaapelowała do rebeliantów o uwolnienie zakładników.

Rada Kościołów i Organizacji Religijnych Ukrainy potępiła prześladowania i dyskryminację ze względu na wyznawaną wiarę na terenie opanowanym przez separatystów w Doniecku i Ługańsku. Zaapelowała też do prorosyjskich rebeliantów o uwolnienie wszystkich przetrzymywanych zakładników.

Rada zwraca uwagę na przypadki zajmowania w celach militarnych świątyń i innych obiektów kościelnych. Zwierzchnicy ukraińskich wspólnot wyznaniowych apelują o rezygnację z tego rodzaju sposobów prowadzenia działań wojennych i o przystąpienie do rozmów pokojowych przy poszanowaniu integralności terytorialnej kraju. 

Warto dodać, że wśród uprowadzonych przez separatystów znalazło się dwóch duchownych. Szczególny niepokój budzi los greckokatolickiego księdza Tichona Kulbaki porwanego tydzień temu w Doniecku. Ukraińskie władze zaapelowały o pomoc w jego sprawie do Cerkwi prawosławnej oraz organizacji międzynarodowych. 
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.