Lato młodych w Taizé

Międzynarodowe spotkania młodych trwają w ekumenicznej wspólnocie w Taizé przez cały rok, ale w miesiącach letnich są one szczególnie bogate w doświadczenia i przeżycia duchowe. Kilkutysięczna rzesza młodzieży przybywającej co tydzień na to burgundzkie wzgórze, jest ogromnie różnorodna. W tym roku dotychczas było tu reprezentowanych ponad 70 narodowości.

Większość młodych to Europejczycy, ale już na początku lata do Taizé przyjechali wolontariusze ze wszystkich kontynentów. Spędzą tu dwa lub trzy miesiące razem z wolontariuszami z Europy.

"W tym tygodniu gościmy u siebie 600 Niemców, 500 Włochów, ponad 300 Portugalczyków, po 200 Francuzów i Hiszpanów, 100-osobowe grupy z Holandii i Wielkiej Brytanii. Dotarły autokary z młodymi ludźmi z Europy Środkowej i Wschodniej: po trzy z Ukrainy i z Polski, dwa z Rumunii, po jednym z Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Serbii i Czech" - powiedział Radiu Watykańskiemu br. Marek z Polski. Dodał, że są wśród nich prawosławni, protestanci i katolicy.

Wszyscy trzy razy dziennie gromadzą się w Kościele Pojednania, wokół braci, na wspólnej modlitwie. Po śniadaniu w grupach wiekowych rozpoczynają się spotkania biblijne. Bracia prowadzą w tym roku rozważania w oparciu o Ewangelię wg św. Łukasza i Dzieje Apostolskie. - Razem szukamy odpowiedzi na pytanie: co zrobić, żeby komunia między ludźmi kochającymi Chrystusa stała się bardziej dostrzegalna? - oznajmił rozmówca polskiej sekcji papieskiej rozgłośni.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKUMENIZM, TAIZE

Pobieranie...
  • kasia
    31.07.2014 10:38
    Byłam w Taize kilka razy, moim zdaniem jest to najlepsze miejsce na Ziemi, poznałam wielu wspaniałych młodych ludzi, z którymi utrzymuję kontakt do dzisiaj, spędziłam z nimi piękne chwile i bardzo im za to dziękuję ;) mam nadzieję, że jeszcze nie raz tam będę. pozdrawiam
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.