Anglikanie i luteranie z pomocą dla ludności Gazy

Do stałych apeli Papieża Franciszka o pokój przyłączają się też zwierzchnicy innych Kościołów.

Do niedzielnej modlitwy Ojca Świętego w tej intencji nawiązał wprost prymas Wspólnoty Anglikańskiej, wypowiadając się 30 lipca o sytuacji w Izraelu i Gazie. Wskazał na potrzebę zapewnienia tam przy Bożej pomocy sprawiedliwości i bezpieczeństwa. Stwierdził, że jedynie szczere dążenie do pokoju izraelsko-palestyńskiego może uchronić niewinną ludność przed coraz okrutniejszą przemocą. Abp Justin Welby wyraził podziw i uznanie dla personelu szpitala Al Ahli Arab, prowadzonego w Gazie przez anglikańską diecezję Jerozolimy. Wezwał wszystkich anglikanów, by nieśli wsparcie temu dziełu humanitarnej pomocy. Zwrócił ponadto uwagę, że niezależnie od krytycznej oceny polityki władz izraelskich ataki na wspólnoty żydowskie w Wielkiej Brytanii są niedopuszczalne.

„Konflikty i wojny nie mogą być wymówką, by nie stosować się do międzynarodowych zobowiązań” – czytamy w oświadczeniu o sytuacji w Gazie, wydanym 23 lipca przez Światową Federację Luterańską. Podpisali je sekretarz generalny tej organizacji pastor Martin Junge i jej przewodniczący bp Munib Younan, który stoi na czele Ewangelickiego Kościoła Luterańskiego w Palestynie i Jordanii. Wzywają oni wspólnotę międzynarodową do pośredniczenia w natychmiastowym zawieszeniu broni i w ponownym wszczęciu negocjacji między Izraelczykami a Palestyńczykami.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.