W Polsce gości chaldejski biskup z Syrii

W Polsce gości bp Antoine Audo z Aleppo w Syrii. Chaldejski biskup przyjechał do naszego kraju w związku z przypadającym w najbliższą niedzielę VI Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Odbędzie się on pod hasłem „Ocalmy chrześcijan w Syrii”.

Podczas spotkania z dziennikarzami biskup Aleppo przyznał, że trudna sytuacja w Syrii, gdzie właściwie toczy się wojna, powoduje, iż bardzo wielu chrześcijan opuszcza kraj i decyduje się na emigrację: „Przede wszystkim mamy ogromny problem braku poczucia bezpieczeństwa, bowiem walki są prowadzone w całej Syrii. Obecna sytuacja zmusza ludzi, a szczególnie chrześcijan, do emigracji. Dla chrześcijańskich liderów – patriarchów, biskupów i księży – to ogromny ból, gdy musimy patrzeć, jak chrześcijanie opuszczają Syrię” – podkreślił bp Audo. 

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, którego organizatorem jest sekcja polska Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, to okazja do modlitwy za prześladowanych chrześcijan, ale i do konkretnego wsparcia materialnego. 
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.