Echa wypowiedzi o ewentualnym spotkaniu papieża z patriarchą Cyrylem

Rosyjskie media cytują słowa Papieża Franciszka o woli spotkania z patriarchą moskiewskim Cyrylem, wypowiedziane w czasie powrotu z udanego, jak tu się ocenia, pobytu w Turcji.

Papież Franciszek chce spotkania z patriarchą Cyrylem i takie samo zapewnienie otrzymał od zwierzchnika rosyjskiego prawosławia.

Religijne media w Rosji podkreślają słowa Papieża o postępach w procesie wzajemnego zbliżenia, które wymaga jeszcze wysiłków w przezwyciężeniu przeszkód we wzajemnych relacjach. Jedną z nich jest obecna napięta sytuacja na Ukrainie, w tym negatywna ocena grekokatolików przez patriarchat Moskiewski. W lakonicznych, ale nacechowanych pozytywną oceną słowach religijne media rosyjskie informują o wizycie Franciszka w Turcji i spotkaniu z patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.