Londyn: katolicy nie będą pośredniczyć w adopcji

Działająca od niemal 130 lat brytyjska agencja adopcyjna o katolickich korzeniach definitywne zakończyła swą działalność.

Powodem jest progejowskie prawodawstwo, które w 2009 r. doprowadziło do zamknięcia wszystkich katolickich agencji, ponieważ nie godziły się na pośredniczenie w adopcjach dla związków homoseksualnych.

Założone w 1887 r. Katolickie Stowarzyszenie Dziecięce próbowało obejść to prawo. Zrezygnowało z katolicyzmu w nazwie, nadal jednak kierując się katolicką etyką. Dwaj kapłani należeli do rady nadzorczej, a jej sponsorami były cztery angielskie diecezje. Eksperyment ten nie zdał jednak egzaminu. Agencja adopcyjna w nowej formie popadła w problemy finansowe i ostatecznie musiała dać za wygraną.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.