Syria: kolejne wojenne Boże Narodzenie

W czasie tego Bożego Narodzenia będzie nam brakować wszystkiego poza wiarą i nadzieją. Tak o kolejnych wojennych świętach w Syrii mówi wikariusz apostolski Aleppo bp Georges Abu Khazen

Jak podkreśla, trudna sytuacja i powszechny brak bezpieczeństwa nie zniechęcają jednak chrześcijan, którzy licznie uczestniczą w tych dniach w modlitewnej nowennie o pokój.

„Kościoły są pełne ludzi, wspólna modlitwa dodaje nam sił” – mówi bp Abu Khazen. Wskazuje zarazem, że ze względów bezpieczeństwa Pasterki będą odprawiane w syryjskich kościołach późnym popołudniem. W czasie świąt wyznawcy Chrystusa organizują też wieczory kolęd, na które zapraszają wyznawców wszystkich religii. Wspólnota chrześcijańska Aleppo, która w ciągu trzech wojennych lat zmalała o połowę, aktywnie włącza się w przygotowanie świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących, w tym także muzułmanów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.