By papież spotkał się z patriarchą Cyrylem

„Spotkanie patriarchy Cyryla z Papieżem Franciszkiem jest możliwe” – uważa ordynariusz katolickiej archidiecezji Matki Bożej w Moskwie. Abp Paolo Pezzi życzy rosyjskim katolikom i prawosławnym, by doszło do niego w przyszłym roku w Rosji.

W wywiadzie udzielonym agencji RIA Nowosti abp Paolo Pezzi stwierdził, że spotkanie Papieża z patriarchą moskiewskim jest możliwe i może dojść do niego zarówno w Rosji, jak i w Rzymie. Główną przeszkodą sygnalizowaną przez rosyjskich prawosławnych są nieporozumienia z grekokatolikami na Ukrainie. Rozwiązać ten problem, zdaniem abp. Pezziego, można tylko na drodze dialogu. Hierarcha duże nadzieje na ten dialog wiąże ze spotkaniem metropolity Hilariona z arcybiskupem Szewczukiem podczas październikowego Synodu Biskupów poświęconego rodzinie. 

Od dziesięciu lat w Rosji nie słychać stawianych wcześniej zarzutów o katolicki prozelityzm. Do najbardziej bolesnych momentów mijającego roku katolicki ordynariusz moskiewski zaliczył wydarzenia na Ukrainie i prześladowania chrześcijan w świecie. Radosnymi momentami były konsekracja trzech nowych kaplic w moskiewskiej archidiecezji Matki Bożej oraz kongres „Ad gentes” w Petersburgu, na którym znowu używano słowa „misja” w znaczeniu dążenia do pełnej jedności, ukazując przez to światu bogactwo Kościoła Powszechnego. 

Kończąc swoją wypowiedź, abp Pezzi życzył Rosjanom, żeby bożonarodzeniowy pokój dotarł do ich domów i żeby wzrastała ich wiara oraz żeby w przyszłym roku mogło dojść na terenie Rosji do spotkania Papieża z patriarchą moskiewskim Cyrylem.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.