Nabożeństwo ekumeniczne w Moskwie

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan jest szczególnie wymowny we wspólnotach katolickich krajów, w których mają one charakter mniejszościowy.

Msze i nabożeństwa w tej intencji odprawiane są w rzymskokatolickich parafiach Rosji. Wczoraj w katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP w Moskwie takiemu ekumenicznemu nabożeństwu przewodniczył tamtejszy ordynariusz.

Po wieczornej Mszy w intencji jedności chrześcijan abp Paolo Pezzi przewodniczył ekumenicznej liturgii Słowa, na którą przybyli też prawosławni i protestanci. Liturgię rozpoczęła pieśń wykonana przez chór jednego z wyznań protestanckich. Między czterema czytaniami biblijnymi różne zespoły wokalne wykonywały pieśni religijne, a przedstawiciele poszczególnych wspólnot wyznaniowych mówili o „pragnieniu Jezusa”, które może być zaspokojone jedynie owocami miłości i jedności wśród Jego wyznawców. Po ostatnim czytaniu z Ewangelii św. Jana o spotkaniu Chrystusa z Samarytanką abp Pezzi wygłosił homilię nawiązującą do hasła tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność: „Daj mi pić”. Podobne nabożeństwo Słowa Bożego odbędzie się w najbliższą sobotę 24 stycznia w Petersburgu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.