Moskwa: modlitwy o wybawienie od terroryzmu

W trakcie trwającego w prawosławiu tygodnia maslenicy, czyli ostatków, na wszystkich dziewięciu dworcach kolejowych Moskwy odbyły się wczoraj procesje z ikoną Matki Bożej Łagodzącej Złe Serca. Były one połączone z modlitwą o pokój i wybawienie od aktów terrorystycznych.

Nieprzypadkowo wybrano dworce kolejowe Moskwy. Nie tak dawno na dworcach Pawieleckim, Leningradzkim i Kurskim ogłoszono alarm i natychmiastową ewakuację w związku z pojawieniem się zagrożenia atakiem terrorystycznym.

 Na ikonie Matki Bożej Łagodzącej Złe Serca widoczne są ślady substancji oleistej. W związku z tym, Ikona nazywana jest „mirotoczącą”, czyli w naszej polskiej tradycji – płaczącą. Substancja wydziela się tak obficie, że kiot, czyli rama ozdobna, w której umieszczono ikonę, ważąca kilka kilogramów, waży obecnie 20 kilogramów. W swej symbolice ikona nawiązuje do proroctwa Symeona, prorokującego Dziewicy Maryi, że jej serce przeszyje miecz. Na ikonie widać siedem mieczy wymierzonych w serce Bogurodzicy.

Ikona odbywa wiele podróży po Rosji i świecie. Od 6 marca rozpocznie pielgrzymowanie po Stanach Zjednoczonych.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.