Paragwaj czeka na papieża

Mimo iż Watykan oficjalnie nie podał jeszcze informacji o pielgrzymce Franciszka do Ameryki Łacińskiej, przygotowania do niej trwają.

Ich zwiastunem w Paragwaju jest m.in. nieformalna, trzydniowa wizyta delegacji watykańskiej, która na miejscu zapozna się z proponowanymi miejscami spotkań papieża z wiernymi i będzie pracować nad wszystkimi szczegółami tej wizyty.

W tym kraju zgłosiło się już także ponad 5 tys. wolontariuszy, którzy zajmą się przygotowaniem logistycznym papieskiej pielgrzymki, planowanej wstępnie od 10 do 12 lipca tego roku. Kościelni ochotnicy mają od 16 do 48 lat i będą pracować przede wszystkim w obszarach bezpieczeństwa, pomocy medycznej i zaopatrzenia pielgrzymów w wodę.

Oczekuje się, że w trakcie podróży do Paragwaju Franciszek spotka się z prezydentem Horacio Cartesem i odprawi Mszę w Gran Asunción, czyli na obszarze metropolitalnym stolicy kraju. Papież miałby nawiedzić również sanktuarium Matki Bożej z Caacupé, najważniejsze miejsce pielgrzymkowe w tym kraju. Lipcowa podróż Ojca Świętego ma objąć także Ekwador i Boliwię.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama