Indie: zbezczeszczone posągi Matki Boskiej

Figury zostały zrzucone z postumentów na ziemię i powiązane smyczą dla psa, którą wandale okręcili wokół szyi Maryi z Dzieciątkiem.

Zniszczono cztery posągi Matki Boskiej w indyjskim mieście Agra, przyciągającym turystów z całego świata ze względu na mauzoleum Tadź Mahal, uznawane za jeden z cudów świata. „Komuś wyraźnie zależało na tym, by zranić nasze uczucia religijne” – podkreśla ks. Moon Lazarus. Wraz z wiernymi wyszedł on w pokojowym marszu na ulice Agry protestując wobec coraz częstszych aktów profanacji i antychrześcijańskiej przemocy, które mają miejsce w Indiach. Głębokie ubolewanie z powodu kolejnego ataku wyraził przewodniczący Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan Sajan K. George. Przypomniał zarazem, że w Indiach każdego dnia dochodzi do kilku antychrześcijańskich incydentów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.