Egipt: imam odcina się od dżihadystów

Ohydną zbrodnią, sprzeczną z jakąkolwiek religią nazwał wielki imam uniwersytetu Al-Azhar - najważniejszego ośrodka akademickiego islamu sunnickiego - zamordowanie 28 etiopskich chrześcijan przez Państwo Islamskie w Libii.

To zbrodnia sprzeczna z prawem i ludzkim zachowaniem - dodał. Ahmed el-Tayeb wezwał wspólnotę międzynarodową, by stawiła czoła zagrożeniu, jakie dla świata stanowi sieć dżihadystów, która podsyca konflikt na Bliskim Wschodzie. Złożył też kondolencje narodowi etiopskiemu i rodzinom ofiar.

Z kolei prezydent Egiptu Abd al-Fattah as-Sisi przyjął w niedzielę 19 kwietnia anglikańskiego arcybiskupa Canterbury, Justina Welby’ego, którego zapewnił, że chrześcijanie nie są w tym kraju mniejszością, lecz pełnoprawnymi obywatelami, mającymi takie same prawa i obowiązki co inni.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.