Porywane i zmuszane do poślubienia muzułmanów

Co roku co najmniej 500 chrześcijańskich i hinduskich dziewczyn jest porywanych w Pakistanie i zmuszanych do małżeństwa z muzułmanami.

Jak podaje organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w ciągu półtorej roku potwierdzono co najmniej 500 przypadków chrześcijańskich i hinduskich dziewczyn, które zostały porwane w Pakistanie przez muzułmanów, a następnie zmuszone do poślubienia muzułmanów. Informacje te zostały zebrane przez pakistańskie organizacje pozarządowe Human Rights Focus Pakistan (HRFP), Global Human Rights Defense (GHRD) i Coalition for the Rights of Minorities, Pakistan (CRMP).

Przewodniczący HRFP, Naveed Walter, w rozmowie z agencją informacyjną Fides.org, zaznaczył, że do większości tych porwań doszło w 2014 r. i w pierwszych miesiącach 2015 r. w prowincji Punjab. Jest wysoce prawdopodobne, że wiele takich spraw nie jest zgłaszanych na policję z obawy przed zemstą lub odwetem ze strony muzułmanów.

Organizacje NGO zaapelowały do władz prowincjonalnych i federalnych o podjęcie konkretnych działań, które doprowadzą do zatrzymania tego zjawiska, które jest poważnym aktem łamania praw człowieka. Naveed Walter komentując porwania dziewcząt mówił o „uległości rządu” jeśli chodzi o ograniczenie tej formy przemocy wymierzonej w mniejszości wyznaniowe w Pakistanie. „W tych sprawach ma miejsce kultura bezkarności osób, które są odpowiedzialne za porwania, przymusowe małżeństwa i nawrócenia na islam”- napisali przedstawiciele pakistańskich organizacji pozarządowych w specjalnym oświadczeniu.

Organizacje domagają się powołania specjalnego panelu składającego się z sędziów, policjantów i przedstawicieli władz publicznych, którego zadaniem byłoby monitorowanie, zgłaszanie i właściwe działania w przypadku pojawienia się podobnych spraw.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama