Kolejny zdewastowany kościół

Kolejny katolicki kościół zdewastowano w Indiach, tym razem w mieście Taherpur w stanie Bengal Zachodni.

W czwartek 9 lipca wczesnym ranem sprawcy otworzyli łomem główne drzwi. Niczego nie ukradli, ale rozbili ołtarz na kawałki, wyrzucili go na podwórze, a tabernakulum przenieśli na inne miejsce.

Według miejscowej policji fakt, że nic nie zginęło, „budzi wątpliwości co do natury tego aktu”. Kościół znajduje się na terenie gęsto zaludnionym, lecz mimo to nikt nie słyszał niczego podejrzanego.

„Obraża to uczucia religijne wyznawców Chrystusa” – uważa przewodniczący Indyjskiej Rady Chrześcijan Sajan George. Potępił on zdecydowanie narastające ataki na mniejszość chrześcijańską w różnych indyjskich stanach. Wskazał też na opieszałość wymiaru sprawiedliwości i bezkarność, co stanowi zachętę do dalszych tego typu ataków.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| INDIE, KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.