Fatimska figura Maryi odwiedzi Syrię

Do Damaszku ma przybyć 7 września z Fatimy figura Matki Bożej. Ta peregrynacja wyrazi solidarność z chrześcijanami Syrii, zabijanymi i zmuszanymi przez islamistów do opuszczenia swoich domów.

„W ten sposób – wyjaśnia biskup Fatimy António Augusto dos Santos Marto – chcemy odpowiedzieć na apel biskupów Bliskiego Wschodu, by dawać świadectwo o eksterminacji chrześcijan i milczeniu wspólnoty międzynarodowej”. Portugalski biskup podkreśla, że dramat Syrii wymaga konkretnych działań ze strony ONZ i Unii Europejskiej. Rektor fatimskiego sanktuarium ks. Carlos Cabecinhas zachęca wszystkich katolików do duchowego uczestnictwa w maryjnej peregrynacji i do modlitwy, aby „Bóg udzielił  Syrii pokoju i umocnił tamtejszych chrześcijan”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.