Cyryl I modlił się w intencji uczniów

W prawosławnej Katedrze Zaśnięcia Matki Bożej w Smoleńsku zwierzchnik rosyjskiego prawosławia patriarcha Cyryl odprawił liturgię w intencji uczniów rozpoczynających rok szkolny.

Do chwili objęcia urzędu patriarchy był on bowiem metropolitą Smoleńska i Kaliningradu.

Cyryl I podkreślił, że od ukształtowania charakteru młodego pokolenia zależy przyszłość państwa i narodu. Przekazanie młodym tradycyjnych wartości określających odwieczne tradycje Świętej Rusi będzie miało wpływ na losy kraju. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia modlił się o pomoc Bożą dla uczniów rozpoczynających rok szkolny aby potrafili przezwyciężać trudności i pokusy współczesnego świata, a zwłaszcza nauczyli się odróżniać prawdę od kłamstwa i dobro od zła w zalewającym umysły ludzkie potoku informacyjnym.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.