Syria i Irak: Ludobójstwo chrześcijan

„Ludobójstwo chrześcijan” to tytuł sympozjum, zorganizowanego 19 października w gmachu włoskiego parlamentu. Mówiono tam o ich sytuacji w Syrii oraz Iraku.

Przypomniano, że 450 tys. chrześcijan syryjskich zostało zmuszonych do przesiedlenia z powodu wojny domowej i działań tzw. Państwa Islamskiego. Również w Iraku wygnało ono 120 tys. wyznawców Chrystusa z Mosulu i Równiny Niniwy do irackiego Kurdystanu.

W sympozjum wzięli udział katoliccy patriarchowie z Bliskiego Wschodu, obecni w Rzymie na Synodzie Biskupów. Zwierzchnik katolików obrządku syryjskiego Ignacy Józef III Younan zwrócił uwagę, że najwyższą cenę na Bliskim Wschodzie płacą najsłabsi, a są nimi chrześcijanie. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, nie ma nadziei, że będą mogli tam pozostać. Mówi patriarcha chaldejski Louis Raphael Sako:

„Niebezpieczeństwem jest, że dojdzie do tego, iż te kraje Bliskiego Wschodu – tak Irak, jak i Syria – zostaną opustoszone. Na to niebezpieczeństwo wystawieni są chrześcijanie: prześladuje się ich – trzeba to powiedzieć – za wyznawaną religię i uchodzą za granicę. Trzeba zatem gorącej miłości w obliczu tej tragedii: to jest nasz kraj, nasza ziemia, nasza historia! Dlaczego ja, jako Irakijczyk, jestem prześladowany? Jestem obywatelem Iraku, religia nie ma nic do tego. Dlatego powiedziałem, że konieczne jest oddzielić religię od państwa” – powiedział patriarcha Sako.

Na spotkaniu w gmachu włoskiego parlamentu był też patriarcha melchicki Grzegorz III Laham. Przypomniał, że w Syrii połowa lekarzy opuściła kraj, a ponad 140 kościołów zostało tam zniszczonych.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • dygresja
  21.10.2015 19:47

  Premier Izraela: "Hitler nie miał zamiaru dokonać eksterminacji Żydów, lecz pragnął ich wysiedlić z Niemiec. Wtedy Hadż Amin al-Husajni spotkał się z Hitlerem i powiedział, że jeżeli zostaną wygnani, to osiedlą się w Palestynie. »Co powinienem z nimi zrobić?« – zapytał Hitler. W odpowiedzi usłyszał: »Spal ich« – mówił we wtorek wieczorem na Światowym Kongresie Syjonistycznym w Jerozolimie premier Beniamin Netanjahu." (cyt. Rz)

  Ile takich bzdur jeszcze usłyszymy?
  Nawet Żydzi są zszokowani tą "nową wersją historii", kreowaną przez ich władze.

 • Adam2
  21.10.2015 22:13
  Ludobójstwo chrześcian w Syrii i Iraku, oraz Ich exodus został spowodowany ingerencją USA, a także NATO i UE, przy całkowitym braku reakcji ONZ i społeczeństwa międzynarodowego.

  Również Chrzścijanie innych kontynentów i narodów nie podjeli żadnych działań istotnych, aby wspomóc współbraci.

  Wymienione- USA, NATO,ONZ i Kościoły Chrześcijańskie, posiadają siły i środki, aby zatrzymać ludobójstwo i exsterminację Chrześcian na Bliskim Wschodzie i przywrócić Im odebrane ziemie ,domy i Kościoły.

  Świat musi się obudzić, inaczej czeka nas następna Wojna Światowa, jeszcze bardziej bestialska niż za czasów Hitlera i Stalina.

 • Siloam
  21.10.2015 23:24
  To nie jest nowa wersja historii. Tak rzeczywiście było.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.