Bolesna rocznica

Rok temu w pakistańskiej prowincji Pendżab grupa muzułmańskich ekstremistów spaliła żywcem chrześcijańskie małżeństwo z jego nienarodzonym dzieckiem.

4 listopada 2014 r. Shama i Shahzad Masih zostali oskarżeni o bluźnierstwo i spaleni w piecu do wypalania cegieł. Ich pozostałą trójką dzieci zaopiekowała się organizacja pozarządowa Cecil Chaudhry & Iris Foudantion, która wspiera projekty przeznaczone dla najbardziej zmarginalizowanych grup w Pakistanie. Fundacja ta zapewniła sierotom po zamordowanych małżonków wykształcenie.

Jej prezesem jest katoliczka Michelle Chaudhry. „Shama i Shahzad są stale w naszych sercach – powiedziała ona agencji misyjnej Fides. – Ci niewinni ludzi przegrali ze skrajną nietolerancją w naszym społeczeństwie. Fanatycy spalili w piecu nie tylko ich cenne życie, ale spalili człowieczeństwo, spalili zasady islamu, spalili wartości, które głosił Muhammad Ali Jinnah, założyciel Pakistanu. Żadne pieniądze nie mogą zrekompensować tego aktu skrajnej przemocy” – podkreśliła prezes organizacji. Fundacja domaga się sprawiedliwości dla zamordowanego małżeństwa. Ma nadzieję, że zabójcom zostanie wymierzona sprawiedliwość.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.