Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych w Rydze

Za rok młodzi pielgrzymi ze Starego Kontynentu spotkają się na Łotwie. Stolica tego kraju będzie miejscem 39. Europejskiego Spotkania Młodych.

Wiadomość tę ogłosił przełożony wspólnoty Taizé brat Alois. Obecni byli przy tym dwaj arcybiskupi Rygi: katolicki, Zbigniew Stankiewicz, i luterański, Jānis Vanags. Mówi brat Marek ze wspólnoty w Taizé:

„Na zakończenie wieczornej modlitwy brat Alois powiedział, że Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię będzie kontynuowana. Jej kolejnymi etapami będą spotkania m.in. w Afryce na przełomie sierpnia i września. W Beninie spotkają się Afrykańczycy z zachodniej części tego kontynentu, ale zaproszeni są na nie również Europejczycy. Jeszcze wcześniej na Wielkanoc Kościoła prawosławnego brat Alois uda się do Bukaresztu, żeby tę uroczystość spędzić razem z chrześcijanami z Rumunii. Na to spotkanie zapraszamy także młodych ludzi z całej Europy. Na koniec brat Alois zapowiedział, że następne Europejskie Spotkanie odbędzie się na drugim krańcu Europy, czyli na Łotwie. Po tej zapowiedzi głos zabrali obaj arcybiskupi z Rygi. W bardzo serdecznym dwugłosie, będącym znakiem pojednania, gorąco zaprosili młodych ludzi do Rygi – miasta, które być może nie będzie tak ciepłe jak Walencja, ale gościnność będzie na pewno podobna”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama

Reklama