Ekumenizm to wspólne zgłębianie serca wiary

Kard. Kurt Koch tłumaczy hasło Tygodnia Modlitw o Jedności Chrześcijan.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jego uwieńczeniem będą ekumeniczne nieszpory pod przewodnictwem Papieża w Bazylice św. Pawła za Murami w przyszły poniedziałek. Mottem modlitw są tym razem słowa zaczerpnięte z Pierwszego Listu św. Piotra: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (por. 1 P 2,9).

Hasło to ustalili w tym roku chrześcijanie łotewscy. Jak zauważa kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, wybrane przez nich słowa nawiązują w sposób niezamierzony do obchodzonego przez katolików Roku Miłosierdzia.

„Naszym mottem jest to piękne wyrażenie, które przypomina o naszym powołaniu do głoszenia wielkich dzieł Boga. Tekst biblijny mówi, że przez pewien czas byliśmy wyłączeni z Bożego miłosierdzia, teraz natomiast możemy go doświadczać. W tym sensie łączy się to z Jubileuszem Miłosierdzia. Ten Jubileusz jest okazją, by zastanowić się wszyscy razem nad istotą chrześcijańskiej wiary. Ekumenizm nie jest jedynie refleksją nad poważnymi sprawami, które nas jeszcze dzielą. Ekumenizm to także wspólne zgłębianie istoty, serca chrześcijańskiej wiary. Zarówno Jubileusz Miłosierdzia, jak i Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan są ku temu dobrą okazją” – powiedział kard. Koch.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • er
    18.01.2016 21:37
    Istota wiary zawiera materię i formę. Teraz jednak widzimy, że materia to chyba nie jest az tak potrzebna, bo ci, którzy jej nie mają, też mogą "zgłębiać". Jakich mamy "filozofów" takie mamy analizy.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.