Będą następne spotkania Watykan-Moskwa?

Nie ma bezpośredniej odpowiedzi na pytanie o następne spotkanie patriarchy Cyryla i papieża Franciszka - powiedział nuncjusz apostolski w Rosji abp Ivan Jurkovicz. Wyraził on jednak nadzieję, że piątkowe spotkanie otworzy drogę do nowych modeli współpracy.

"Nie ma bezpośredniej odpowiedzi na pytanie o kolejne spotkanie, ale jest nadzieja, że wszystko to otwiera nowe wzorce spotkań, nowe wzorce współpracy, gdzie - jak sądzę - kontakty osobiste będą częstsze" - powiedział nuncjusz, cytowany przez rosyjską agencję RIA-Nowosti.

Jak przypomina ta agencja, patriarcha Cyryl powiedział w piątek w Hawanie, że między dwoma Kościołami "nie ma przeszkód dla organizacji nowych spotkań".

Abp Jurkovicz zwrócił uwagę, że na początek trzeba przyjąć "to, co się wydarzyło, i zobaczyć". Przywołał przy tym antyczny aforyzm, że początek jest "połową wszystkiego".

"Początek jest tajemnicą i połową wszystkiego. I początek jest także gwarancją tego, co wydarzy się w przyszłości" - powiedział nuncjusz apostolski w Rosji.

Na lotnisku w Hawanie na Kubie doszło w piątek do pierwszego, historycznego spotkania papieża Franciszka i patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla. Po prawie dwugodzinnej rozmowie zwierzchnicy dwóch Kościołów podpisali wspólną deklarację.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama