Będą następne spotkania Watykan-Moskwa?

Nie ma bezpośredniej odpowiedzi na pytanie o następne spotkanie patriarchy Cyryla i papieża Franciszka - powiedział nuncjusz apostolski w Rosji abp Ivan Jurkovicz. Wyraził on jednak nadzieję, że piątkowe spotkanie otworzy drogę do nowych modeli współpracy.

"Nie ma bezpośredniej odpowiedzi na pytanie o kolejne spotkanie, ale jest nadzieja, że wszystko to otwiera nowe wzorce spotkań, nowe wzorce współpracy, gdzie - jak sądzę - kontakty osobiste będą częstsze" - powiedział nuncjusz, cytowany przez rosyjską agencję RIA-Nowosti.

Jak przypomina ta agencja, patriarcha Cyryl powiedział w piątek w Hawanie, że między dwoma Kościołami "nie ma przeszkód dla organizacji nowych spotkań".

Abp Jurkovicz zwrócił uwagę, że na początek trzeba przyjąć "to, co się wydarzyło, i zobaczyć". Przywołał przy tym antyczny aforyzm, że początek jest "połową wszystkiego".

"Początek jest tajemnicą i połową wszystkiego. I początek jest także gwarancją tego, co wydarzy się w przyszłości" - powiedział nuncjusz apostolski w Rosji.

Na lotnisku w Hawanie na Kubie doszło w piątek do pierwszego, historycznego spotkania papieża Franciszka i patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla. Po prawie dwugodzinnej rozmowie zwierzchnicy dwóch Kościołów podpisali wspólną deklarację.

«« | « | 1 | » | »»
 • Fornir
  13.02.2016 17:15
  Agent Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego przy Radzie Ministrów ZSRR (KGB) ps. Michajłow, wierny stronnik pułkownika KGB Władmira Putina, zbrodniarza wojennego.
 • Zenek
  04.03.2016 23:38
  Bush, John McCain to najwięksi zbrodniarze XXIw. Wszyscy jawnie współpracujący z Rothschildami, twórcy wojen. McCain to jeden z twórców ISIS, oto dowody, teorie wydające się prawdziwe, że lider ISIS to szpieg USA:
  https://www.youtube.com/watch?v=Ba0jpRjGFDo
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.