Zwierzchnik szwajcarskich protestantów u Papieża

Ojciec Święty spotkał się z przewodniczącym Rady Kościołów Protestanckich Szwajcarii.

Pastor Gottfried Locher gościł również w Radiu Watykańskim. Przyznał, że zaskoczyła go otwartość Papieża. Już od pierwszych chwil było to bardzo głębokie i serdeczne spotkanie. Zawiązaliśmy bardzo głębokie więzi. Jego prośba o modlitwę w jego intencji bardzo mnie wzruszyła – powiedział zwierzchnik szwajcarskich protestantów. Z Papieżem rozmawiał o ekumenizmie i obchodach rocznicy reformacji.

„Chcemy upamiętnić to, co reformacja zamierzała osiągnąć, a nie to, czego dokonała. Chcemy to uaktualnić w naszych czasach, bo w istocie reformacji chodziło o otwarcie naszych poglądów na Chrystusa, który ma być źródłem naszej wiary. Dziś potrzebujemy tego samego. Z drugiej strony istotnym elementem obchodów rocznicy reformacji musi być jedność Ciała Chrystusa. Musimy to osiągnąć. W Szwajcarii jest dziś dwa miliony protestantów i trzy miliony katolików. Wszyscy razem stanowimy zdecydowaną większość mieszkańców. Potrzebujemy jednak jedności. I bardzo ważne jest, by istniały też widzialne, publiczne znaki tej jedności. Mam nadzieję, że dojdzie do tego w przyszłym roku”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.