Kolejny konflikt we wspólnocie anglikańskiej

Kenijski Kościół anglikański nie będzie uczestniczył w najbliższym spotkaniu Rady Konsultacyjnej – abp Eliud Wabukala zapowiedział bojkot kwietniowego spotkania przywódców anglikańskich w Zambii.

„Nie można w prawdzie iść razem z tymi, którzy uporczywie odrzucają podążanie za Słowem Bożym; dlatego kenijski Kościół anglikański nie będzie uczestniczył w najbliższym spotkaniu Rady Konsultacyjnej” –  tymi słowami abp Eliud Wabukala zapowiedział bojkot kwietniowego spotkania przywódców anglikańskich w Zambii. W ten sposób anglikanie z Kenii chcą zaprotestować przeciwko zapowiedzi zwierzchnika Kościoła episkopalnego z USA, że weźmie on udział w tym spotkaniu. Na ostatnim światowym spotkaniu prymasów anglikańskich w Canterbury przegłosowano decyzję, aby amerykańscy anglikanie nie uczestniczyli we wspólnych spotkaniach tak długo, dopóki nie zmienią swojej praktyki udzielania małżeństwa parom homoseksualnym i wyświęcania gejów na księży.

Decyzję o bojkocie podjęli też biskupi anglikańscy z Ugandy i Nigerii. Jak podkreślają, jest to spowodowane między innymi tym, że już w 2003 r. władze światowej Wspólnoty Anglikańskiej przyrzekły przywrócić porządek w kwestiach moralnych i do tej pory tego nie zrobiły. Abp Stanley Ntagali z Ugandy nazwał takie zachowanie „głęboką zdradą”, a według abp. Nicholasa Okoh z Nigerii „wniosek jest taki, że w rzeczywistości nic się nie zmieniło”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama