Kolejny konflikt we wspólnocie anglikańskiej

Kenijski Kościół anglikański nie będzie uczestniczył w najbliższym spotkaniu Rady Konsultacyjnej – abp Eliud Wabukala zapowiedział bojkot kwietniowego spotkania przywódców anglikańskich w Zambii.

„Nie można w prawdzie iść razem z tymi, którzy uporczywie odrzucają podążanie za Słowem Bożym; dlatego kenijski Kościół anglikański nie będzie uczestniczył w najbliższym spotkaniu Rady Konsultacyjnej” –  tymi słowami abp Eliud Wabukala zapowiedział bojkot kwietniowego spotkania przywódców anglikańskich w Zambii. W ten sposób anglikanie z Kenii chcą zaprotestować przeciwko zapowiedzi zwierzchnika Kościoła episkopalnego z USA, że weźmie on udział w tym spotkaniu. Na ostatnim światowym spotkaniu prymasów anglikańskich w Canterbury przegłosowano decyzję, aby amerykańscy anglikanie nie uczestniczyli we wspólnych spotkaniach tak długo, dopóki nie zmienią swojej praktyki udzielania małżeństwa parom homoseksualnym i wyświęcania gejów na księży.

Decyzję o bojkocie podjęli też biskupi anglikańscy z Ugandy i Nigerii. Jak podkreślają, jest to spowodowane między innymi tym, że już w 2003 r. władze światowej Wspólnoty Anglikańskiej przyrzekły przywrócić porządek w kwestiach moralnych i do tej pory tego nie zrobiły. Abp Stanley Ntagali z Ugandy nazwał takie zachowanie „głęboką zdradą”, a według abp. Nicholasa Okoh z Nigerii „wniosek jest taki, że w rzeczywistości nic się nie zmieniło”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.