Dzięki spotkaniu z Franciszkiem bliżej do pokoju w Syrii

Zdaniem moskiewskiego patriarchy Cyryla jego spotkanie z Papieżem Franciszkiem przyczyniło się do intensyfikacji porozumień pokojowych w sprawie Syrii.

Jak podaje agencja Interfax, zwierzchnik rosyjskiego prawosławia mówił o tym dzisiaj w Moskwie podczas spotkania z prezydentem Izraela Reuvenem Rivinem.

„Papież Franciszek i ja chcieliśmy się spotkać, aby zwrócić uwagę na tragedię chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Odnoszę wrażenie, że nasz głos został usłyszany” – powiedział patriarcha Cyryl. Wyraził on również zadowolenie z porozumienia między Rosją i Stanami Zjednoczonymi. Przypuszcza się, że doprowadziło ono do wycofania większości sił rosyjskich z Syrii. „To bardzo ważne, że udało się dojść do porozumienia w sprawie koordynacji działań między Rosją i koalicją kierowaną przez Stany Zjednoczone” – powiedział patriarcha. Jego zdaniem dzięki temu zażegnano ryzyko konfliktu na wielką skalę. Patriarcha Cyryl wyraził też zadowolenie z faktu, że Stany Zjednoczone uznały zbrodnie Państwa Islamskiego przeciwko chrześcijanom za ludobójstwo.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama