Oslo: katolicy o homomałżeństwach u luteranów

Katolicka diecezja Oslo stanowczo zareagowała na decyzję norweskiego Kościoła państwowego o ustanowieniu luterańskich małżeństw homoseksualnych.

Zdaniem rzecznika prasowego stołecznej diecezji luteranie kierowali się polityczną modą. Norweski parlament już bowiem 2008 r. ustanowił tak zwane małżeństwa jednopłciowe. Hans Rossiné nie wyklucza, że decyzja ta negatywnie odbije się na relacjach ekumenicznych. Ujawnił, że do Kościoła katolickiego zgłaszają się już luteranie, którzy zadeklarowali gotowość zmiany wyznania.

Kontrowersyjną decyzję podjął synod Kościoła Norwegii. Na 115 głosujących 88 opowiedziało się za małżeństwami jednopłciowymi. Jeden z pastorów na znak protestu podał się do dymisji. Liderzy chrześcijańscy, którzy pozostają wierni naturalnej i biblijnej wizji małżeństwa, wydali wspólną deklarację. Podpisał ją również katolicki ordynariusz Oslo bp Bernt Eidsvig. Stwierdza się w niej, że pojmowanie małżeństwa w naszych Kościołach jest wystawione na próbę. Zdaniem sygnatariuszy na pozostałe wspólnoty wyznaniowe będzie teraz wywierana presja, aby uczyniły to samo, co luteranie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.