Turcja znów nęka Patriarchat Konstantynopola

Po krótkim okresie odprężenia, obietnic i nadziei, tureckie państwo znów nęka prawosławnych.

Ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola chce się spotkać z prezydentem Turcji. Jego zdaniem sytuacja mniejszości religijnych, a w szczególności chrześcijan, znów jest w tym kraju krytyczna. Po krótkim okresie odprężenia, obietnic i nadziei, tureckie państwo znów nęka prawosławnych.

Ostatnio rząd Erdogana wszczął postępowanie mające na celu ponowne odebranie prawosławnym dwóch terenów. Ponadto, jak podkreśla patriarcha Bartłomiej, Kościół prawosławny wciąż nie może kształcić w tym kraju przyszłych duchownych. Nadal nie widać szans na wznowienie nauczania w zamkniętym przed 45 laty seminarium duchownym w Haliki.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PRAWOSŁAWIE

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.