Tu nie obowiązują żadne zasady

Syryjczycy z przerażeniem patrzą na wznowienie walk i bombardowań w swej ojczyźnie.

Ich rzecznikiem wobec świata stara się być nuncjusz apostolski w Damaszku. Komentując ostrzał chrześcijańskich dzielnic i atak na szpital pediatryczny w Aleppo abp Mario Zenari zwraca uwagę, że na syryjskiej wojnie przestały już obowiązywać jakiekolwiek zasady.

„Trzeba zaznaczyć, że nie jest to jedyny szpital, który stał się celem ataku – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Zennari. – W ciągu pięciu lat wojny kilkadziesiąt szpitali zostało całkowicie bądź częściowo zburzonych. Ten sam los spotkał też szkoły. Jesteśmy świadkami kompletnego ignorowania międzynarodowych praw humanitarnych i to bez najmniejszych konsekwencji dla winnych. Na tej wojnie łamie się wszelki normy i konwencje humanitarne. Trzeba przypominać o tych zburzonych szpitalach, szkołach i innych infrastrukturach cywilnych. Nikt nie ponosi za to odpowiedzialności i dlatego wciąż na nowo dochodzi do tych zbrodni. Chciałby być rzecznikiem tego płaczu i wołania o pomoc, które tu słyszymy i widzimy. A przede wszystkim chciałbym, by wszyscy usłyszeli płacz niewinnych dzieci, które są pierwszymi ofiarami. Nie ma dnia, by nie płakały nad śmiercią swych rodziców czy rodzeństwa. Do wszystkich musi dotrzeć płacz tych dzieci”. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SYRIA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.