Wspólna ewangelizacja katolików i anglikanów

Dialog ekumeniczny wkracza pełną parą do sieci społecznościowych. Nową inicjatywę na tym polu zaprezentowali wspólnie przewodniczący episkopatu Anglii i Walii kard. Vincent Gerard Nichols oraz prymas Wspólnoty Anglikańskiej abp Justin Welby.

Korzystając z własnych profili na Facebooku obydwaj w tym samym czasie będą brali udział w internetowych debatach, odpowiadając na pytania dotyczące ewangelizacji.

Pośród proponowanych do dyskusji tematów są m.in. kwestie modlitwy, jedności chrześcijan czy dzielenia się Dobrą Nowiną o Chrystusie. Jedno z pytań już opublikowanych dotyczyło roli świeckich w procesie dążenia do jedności chrześcijan. Internauci byli także ciekawi, czy Kościół anglikański dojdzie kiedyś do pełnej komunii z Rzymem. Zastanawiano się również, jak obydwa Kościoły powinny wspólnie kształtować we właściwy sposób wiarę ludzi młodych. „Ta nowa inicjatywa pokazuje wysoki poziom naszej współpracy i partnerstwa” – powiedział kard. Nichols.

Internetowa debata, zaproponowana przez abp. Welby’ego, jest najnowszym projektem ewangelizacyjnym wspieranym przez obydwa Kościoły w ostatnich latach. Ma to być konkretny przykład wspólnego świadectwa Ewangelii dwóch chrześcijańskich wspólnot. W procesie dialogu ekumenicznego tego typu pomysły udaje się na szczęście skutecznie realizować.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama

Reklama