Ormianie się cieszą

Nie tylko sama Armenia, ale wszyscy Ormianie, niezależnie od tego, gdzie obecnie mieszkają, cieszą się ogromnie z papieskiej wizyty - wyznał ambasador tego kraju przy Stolicy Apostolskiej.

Franciszek przyjeżdża do kraju odważnie spoglądającego w przyszłość i wdzięcznego za okazaną mu przez Papieża bliskość i troskę. Tak o papieskiej pielgrzymce do Armenii mówi Mikayel Minasyan, ambasador tego kraju przy Stolicy Apostolskiej. Podróż odbędzie się końcem czerwca, a jej hasłem są słowa: „Wizyta w pierwszym kraju chrześcijańskim”.

„Nie tylko sama Armenia, ale wszyscy Ormianie, niezależnie od tego, gdzie obecnie mieszkają, cieszą się ogromnie z papieskiej wizyty. Papież przyjeżdża na zaproszenie ormiańskich patriarchów i prezydenta tego kraju, czyli całego narodu, który pragnie wyrazić mu swój szacunek, a także wdzięczność za bliskość jaką od zawsze okazywał Ormianom. Czynił to już jako arcybiskup Buenos Aires – mówi Radiu Watykańskiemu ambasador Minasyan. - Każdy z etapów papieskiej podróży będzie świadectwem tych dobrych relacji. Franciszek, tak jak Jan Paweł II, zatrzyma się w pałacu patriarchalnym u Katolikosa wszystkich Ormian. Żaden inny Kościół niekatolicki nigdy nie gościł Papieża w rezydencji swego patriarchy.

Obecnie Armenia jest młodą i dynamicznie rozwijającą się republiką, która świętuje 25 lat niepodległości od Związku Radzieckiego. Młoda jako państwo, ale o bardzo długiej historii, ze spokojem buduje ona swą silną tożsamość, tak bardzo konieczną w zglobalizowanym świecie. Papież przyjeżdża do Armenii, która spogląda w przyszłość, która stara się przezwyciężyć trudne dziedzictwo gospodarki planowej, która stawia na technikę  i edukację. Przyjeżdża do Armenii, która pamiętając o bólu, jakiego doświadczyła w przeszłości angażuje się w budowanie pokoju na świecie, a szczególnie w naszym regionie”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.