200 lat Towarzystwa Biblijnego w Polsce

Jest on m.in. inicjatorem Ekumenicznych Dni Biblii.

„Już od 200 lat Towarzystwo Biblijne w Polsce pomaga członkom różnych wyznań chrześcijańskich zasłuchiwać się w Boże Słowo, pozostawione na kartach Pisma Świętego, poprzez tłumaczenie, wydawanie oraz rozpowszechnianie Biblii. Wydawniczy krajobraz biblijny w Polsce byłby niepomiernie uboższy, gdyby nie aktywność Towarzystwa” – czytamy w liście przewodniczącego episkopatu Polski do dyrektor Towarzystwa Biblijnego w Polsce, Małgorzaty Platajs. 

Abp Gądecki, który sam jest znawcą Pisma Świętego, przypomniał, że Towarzystwo Biblijne jest też inicjatorem Ekumenicznych Dni Biblii. Podkreślając znaczenie tej pracy przewodniczący episkopatu życzył Towarzystwu Biblijnemu, by przyczyniało się do jeszcze większej znajomości i umiłowania Słowa Bożego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.