Cerkiew Rosyjska rozważy sytuację

Na poniedziałek 13 czerwca zwołano do Moskwy posiedzenie nadzwyczajne Świętego Synodu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego – informuje portal Patriarchia.ru.

Jak poinformował przewodniczący wydziału ds. współdziałania Kościoła ze społeczeństwem i środkami przekazu Władimir Legojda, spotkanie Świętego Synodu (czyli biskupów Cerkwi Rosyjskiej) ma przedyskutować nadzwyczajną sytuację, jaka powstała po wycofaniu się niektórych Kościołów lokalnych z Soboru Wszechprawosławnego, który ma obradować na Krecie w dniach 18-27 czerwca.

Z udziału w tym bezprecedensowym wydarzeniu zrezygnowały dotychczas Patriarchaty Bułgarski, Antiocheński, Serbski i Gruziński.

Według nieoficjalnych wypowiedzi niektórych rosyjskich działaczy prawosławnych, można się spodziewać, że również Moskwa wycofa się z tego historycznego spotkania na Krecie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.